Ürünlerimiz

AKRİLİK ASİT


Cas No 79-10-7
EINECS No 201-177-9 
Kimyasal Formülü C3H4O2
Görünüm Renksiz Sıvı 
Saflık(%) 98
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.051
Parlama Noktası, °C 68
Kaynama Noktası, °C 141
Güvenlik Formu(Msds)

Akrilik asit, 2 propenoik asit yada vinilformik asit gibi isimleri de mevcuttur. Akrilik asit, akrilonitrilin hidrolizi ya da akroleinin yükseltgenmesiyle elde edilir. Akrilik asit, su, alkol ve eterle karışır. Oksijenin varlığında akrilik asit kolaylıkla pölimerleşir.
 
Akrilik asitin başlıca kullanım alanı plastiklerin yapımı olmasının yanı sıra; polimerlerin üretiminde başlangıç maddesidir. Akrilik asit ,kalıplanmış yapı malzemeleri, optik gereçler, mücevherat, yapıştırıcılar, kaplama malzemeleri ve dokuma elyafı gibi çeşitli bileşiklerin hammaddesi ve yüzey aktifleştirici olarak kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
AKRİLİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
akrilik-asit-akrilikasit-metil-ester-2-propenoik-asid-metilester-metoksikarboniletilen