Ürünlerimiz

AMONYAK


Cas No 1336-21-6
EINECS No 215-647-6
Kimyasal Formülü NH3
Görünüm Renksiz
Saflık(%) 25
Yoğunluk (Kg/Litre) 0.880 -0,957
Parlama Noktası, °C Bilgi yok
Kaynama Noktası, °C 37.70
Güvenlik Formu(Msds)


Amonyak, formülü NH3 olan; azot atomu ve hidrojen atomundan oluşan renksiz, keskin ve hoş olmayan kokuya sahip bir gaz bileşiğidir. OH- iyonu içermediği halde suda zayıf baz özelliği gösterir. Bir amonyak molekülü, bir azot ve üç hidrojen atomundan oluşur.

Amonyak, kovalent bağlı (ametal + ametal) bir bileşiktir. Amonyak Molekülleri polar olduğundan su içinde yüksek oranda çözünür. Amonyak molekülleri kendi aralarında olduğu gibi su molekülleri ile de zayıf hidrojen bağı oluşturur. Bu nedenle suda çözünür. 

Amonyak, gazlaşma gizli ısısı çok yüksektir, bu nedenle sanayi tesislerinde soğutucu madde olarak da kullanılır.

Amonyak, Boyalarda, parfümlerde, temizlik malzemelerinde, gübre yapımında, sanayide, nitrik asitin üretiminde, ürede, plastiklerde, gübre yapımında kullanılan yoğunluğu yüksek likit bir hammaddedir.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
AMONYAK - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
amonyak-nh3