Ürünlerimiz

ASETİK ASİT


Cas No 64-19-7
EINECS No 200-580-7
Kimyasal Formülü CHзCOOH
Görünüm Renksiz,berrak sıvı
Saflık(%) 80
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.0492
Parlama Noktası, °C 39
Kaynama Noktası, °C 118.1
Güvenlik Formu(Msds)

Asetik asit, etanoik asit olarak da adlandırılır. Asetik asitin bilinen bir diğer adı da glisial asetik asittir. Su ile her oranda karışan asetik asit su çekicidir. Asetik asit suda her oranda çözünür fakat %100 iyonlaşamaz. Asetik asit çözeltisi yüksek sıcaklıkta tutuşabilir ve havayla patlayıcı karışımlar yapabilir.

Asetik asit, tekstil,boya sanayinde ve kağıt imalatında kullanılır. Asetik anhidrit ve selüloz asetat imalatında kullanılmaktadır. Asetik asitten elde edilen polivinil asetat tahta tutkalı olarak kullanılır. Asetik asit, gıda sektöründe tampon olarak görev alır.
 

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
ASETİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
asetik-asit-asetikasit