Ürünlerimiz

ASETON


Cas No 67-64-1
EINECS No 200-662-2
Kimyasal Formülü C3H6O
Görünüm Şeffaf Sıvı
Saflık(%) 99,9
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,7909
Parlama Noktası, °C -18
Kaynama Noktası, °C 56
Güvenlik Formu(Msds)

Aseton, keton grubunun ilk üyesi olan uçucu , kolay alev alan sıvıdır. Aseton, çok iyi bir çözücüdür.
 
 Kozmetik sektöründe çözücü olarak kullanılır (oje çıkarıcı). Boya sektöründe inceltici ve çözücü olarak kullanılır.Aseton, sentetik iplik fabrikasyonunda geniş ölçüde kullanılır. Aseton ile çok sayıda önemli kimyasal reaksiyonları ile laboratuvarda ve sanayi de birçok organik maddeler yapmak mümkündür. 

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
ASETON - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
aseton