Ürünlerimiz

BENZOİK ASİT


Cas No 65-85-0
EINECS No 200-618-2
Kimyasal Formülü C7H6O2
Görünüm Renksiz
Saflık(%) 99.05
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.2659
Parlama Noktası, °C 121.5
Kaynama Noktası, °C 249.2
Güvenlik Formu(Msds)

Benzoik asit, benzoin reçinesinden elde edilen gıda üretiminde kullanılan en güvenli katkı maddelerinden biridir. Benzoik asit, etanol içerisinde tamamen çözünürken, benzen ve aseton içerisinde kısmen çözünür. 
 
Benzoik asit, gıda sektörü başta olmak üzere; kimyevi, tıbbi malzemelerin üretiminde, kozmetik sektöründe, otomotiv alanında ve tekstil alanında kullanımı görülmektedir. Benzoik asit, böcek ve bitki ilaçlamada da kullanılan kimyasalları koruyucu etkisinden dolayı tercih edilir. Ayrıca sentetik plastik yapımında ve pamuk liflerinin boyanmasında da kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
BENZOİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
benzoik-asit-benzoikasit-benzen-karboksil-asit-benzenkarboksilasit-karboksil-benzen-karboksilbenzen