Ürünlerimiz

BUTİL GLİKOL ASETAT


Cas No  112-07-2
EINECS No 203-933-3
Kimyasal Formülü C8H16O3
Görünüm Renksiz sıvı
Saflık(%) 99.2
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,935 - 0,942
Parlama Noktası, °C 78
Kaynama Noktası, °C 184 - 195
Güvenlik Formu(Msds)

Butil Glikol Asetat, 2-butoksietil asetat olarak da bilinir ve etilen glikol bütil eter asetat ve 2-bütoksietanol asetat olarakta adlandırılmaktadır.Suda az miktarda çözünür ancal alkoller, ketonlar, aldehitler, eterler, glikoller ve glikol eterler gibi birçok ortak organik çözücü ile karışabilir.

Butil glikol asetatın, bu çözücü ve düşük dalgalanma özelliğiyle birlikte, birçok sanayi dalında kullanım göstermektedir. Butil Glikol Asetat, baskı endüstrisinde fleksografik, gravür ve ekran baskı mürekkeplerinin bir bileşeni olan uygulamalara da sahiptir. Bunun nedeni, bu özel baskı mürekkeplerinde kullanımı ideal kılan butil glikol asetatın buharlaşma hızının yavaş olmasıdır.
 

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
BUTİL GLİKOL ASETAT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
butil-glikol-asetat-butil-glikolasetat-butilglikolasetat-butil-glikol-butil-glikol