Ürünlerimiz

ETİL ALKOL %96 DENATURE


Cas No 64-17-5
EINECS No 200-578-6
Kimyasal Formülü C2H5OH
Görünüm Renksiz berrak
Saflık(%) 96.0
Yoğunluk (Kg/Litre) 0.8059
Parlama Noktası, °C 13
Kaynama Noktası, °C 78.4
Güvenlik Formu(Msds)

Etil alkol, etanol olarak da isimlendirilir. Etil alkol, alkoller olarak anılan organik bileşikler sınıfını en önemli üyesidir. Etil alkol, aynı miktarda su ile karışık olduğunda bile soluk, mavimsi bir alevle yanar. Etil alkol, su eter ve asetonda her oranda karışır.
 
Etil alkol, iyi bir çözücü olduğu için esansların yapımında ve parfümeride kullanılır. Etil alkol, ispirto ve kolonya dışında birçok organik maddenin sentezinde görev alır. Etil alkol, ayrıca çözücü ve yakacak olarak da kullanılır. Etil alkol, tıbbi cihazlar ve laboratuvar malzemeleri için dezenfektan kimyasalıdır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
ETİL ALKOL %96 DENATURE - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
etil-alkol-etilalkol-etilalkol-96-etilalkol96-etil-alkol-96-etanol-bitkisel-alkol-bitkiselalkol