Ürünlerimiz

ETİL ASETAT


Cas No 141-78-6
EINECS No 205-500-4
Kimyasal Formülü C4H8O2
Görünüm Berrak
Saflık(%) 99.9
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,897
Parlama Noktası, °C -4
Kaynama Noktası, °C 77,1
Güvenlik Formu(Msds)

Etil asetat, sistematik adı etil etanoat olmakla birlikte; yaygın kullanımı EtOAc veya EA olarak kısaltılır. Etil asetat, etanol ve asetik asitin esteri olup, sanayide güçlü bir çözücü olması nedeniyle sık üretilen bir maddedir.
 
Boyalarda aktivatör ve sertleştirici olarak da kullanılan etil asetat. Etil asetat, şaraptaki en bilinen ester olup, gıdalarda kullanılan en bilinen uçucu organik asittir. Etil asetat mayalanma aşamasında üretilir. Reklam afişlerini temizlemek ve oje çıkarmak üzere aseton ve asetonitril içine etil asetat konularak kullanılır. Etil asetat, inorganik proseslerde asetat kaynağıdır. Boya sektöründe aktivatör ve sertleştirici olarak görev alırken, mürekkep ve yapıştırıcıda proses sıvısı olarak kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
ETİL ASETAT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
etil-asetat-etilasetat-etil-etanoat-etiletanoat-ea-etoac