Ürünlerimiz

FORMİK ASİT


Cas No 64-18-6 
EINECS No 200-579-1
Kimyasal Formülü CH2O2
Görünüm Renksiz
Saflık(%) 85
Yoğunluk (Kg/Litre) 1,195
Parlama Noktası, °C 65
Kaynama Noktası, °C 107,3
Güvenlik Formu(Msds)

Formik asit, karınca asidi ve metanoik asit olarak ta bilinen tek karbonlu karboksilik bir asittir. Formik asit, en basit karboksil asit özelliğindedir. 
 
Formik asit, çelik sanayi, gıda, ilaç, deri, plastik, kağıt gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Formik asit bazı sektörlerde bronzlaştırıcı ajan, dezenfektan, ağartıcı, metal temizleyici, kumaş boyama gibi farklı amaçlarla görev alır. Tekstil sektöründe boyama ve finişing işlemleri sırasında kullanılmaktadır. Formik asit, çok çeşitli sektörlerde dezenfektan, bronzlaştırıcı ajan, metal temizliyici, ağartıcı olarak görev almaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
FORMİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
formik-asit-formikasit-formik-asit-85-formik-asit-85-formikasit-85-formikasit-85-