Ürünlerimiz

HİDROFLORİK ASİT (HFZ)


Cas No 7664-39-3
EINECS No 231-634-8
Kimyasal Formülü HF
Görünüm Berrak
Saflık(%) 70
Yoğunluk (Kg/Litre) 1,15
Parlama Noktası, °C Yanıcı değildir
Kaynama Noktası, °C 19,5
Güvenlik Formu(Msds)

Hidrojen florür bileşiğinin sudaki çözeltisine verilen isimdir.
 
Özellikle cam işleme sanayiinde kullanılır. Camı aşındırıcı etkisi olduğundan dolayı, cam şişelerde saklanamazlar. Hidroflorik asit, yüksek oktanlı benzin yapımında ve sentetik kriyolit üretiminde kullanılan bir asittir.  Ayrıca kullanım alanları arasında; aluminyum ve uranyum'un saflaştırılması, çamaşır ürünlerinde pas uzaklaştırılması, yağ endüstrisinde katalizör gibi konular da bulunmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
HİDROFLORİK ASİT (HFZ) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
hidroflorik-asit-hidroflorikasit-hf