Ürünlerimiz

HİDROKLORİK ASİT (HCL)


Cas No 7647-01-1
EINECS No 231-595-7
Kimyasal Formülü HCl
Görünüm Renksiz, Açık sarı
Saflık(%) 30 – 32
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.18
Parlama Noktası, °C Uygulama gerektirmez
Kaynama Noktası, °C 80
Güvenlik Formu(Msds)

Hidroklorik asit, halk arasında 'Tuz Ruhu' olarak bilinmektedir. Hidroklorik asit, kuvvetli bir asittir. Hidroklorik asit, suda tamamen iyonlaşarak çözünür bu yüzden sulu çözeltilerinde elektrik akımını iletebilmektedir.

Hidroklorik asit, çeliğin dekapajı, inorganik maddelerin üretimi, organik bileşikler oluşturma, pH dengesinin sağlanması gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.
Sanayide de petrol, reçine rejenerasyonu, kağıt, ilaç, boya, kimya, tekstil, metal klorürü üretimi gibi alanlarda hidroklorik asit kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
HİDROKLORİK ASİT (HCL) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
hidroklorik-asit-hidroklorikasit-hcl-hcl-muriatik-asit-muriatikasit-klorohidrikasit-kloro-hidrik-asit