Ürünlerimiz

İZOPROPİL ASETAT


Cas No 108-21-4
EINECS No 203-561-1
Kimyasal Formülü C5H10O2
Görünüm Şeffaf sıvı
Saflık(%) 99.8
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,87
Parlama Noktası, °C 4
Kaynama Noktası, °C 89
Güvenlik Formu(Msds)

İzopropil asetat, asetik asit ile izopropanolün esterifikasyonunun bir ürünü olan bir esterdir. İzopropil asetat hem sıvı hem de buhar biçiminde oldukça yanıcıdır.
 
İzopropil asetat, çoğu diğer organik çözücülerle karışabilen ve suda ılımlı olarak çözünen çok çeşitli imalat kullanımlarına sahip bir çözücüdür. İzopropil asetat, selüloz, plastik, yağ ve katı yağlar için bir çözücü olarak kullanılır. İzopropil asetat, gıda sanayinde ve bilhassa gıda aromalarında solvent ajan olarak kullanılır. İzo propil asetat matbaa mürekkebi imalatında da kullanılmaktadır.
 

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
İZOPROPİL ASETAT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
izopropilasetat-izo-propil-asetat