Ürünlerimiz

KALSİYUM KLORÜR


Cas No 10035-04-8
EINECS No 233-140-8
Kimyasal Formülü CaCl2
Görünüm Beyaz renk
Saflık(%) 93.0
Yoğunluk (Kg/Litre) 2.15
Parlama Noktası, °C Uygulanamaz
Kaynama Noktası, °C 1.935
Güvenlik Formu(Msds)

Kalsiyum klorür, suda çok iyi çözünen inorganik bileşiktir. Kalsiyum klorür, kristalimsi katı formdadır. Sulu çözeltisi elektrik akımını iletir.
 
Kalsiyum klorür, plastik sektöründe katkı malzemesi olarak , petrol rafinerilerinde, alüminyum fabrikaları gibi sanayi tesislerinde çıkan atık suyun arıtımında ve gıda sanayinde kullanılır. Kalsiyum klorür, yangın tozlarında katkı malzemesi olarak,inşaatlarda toz tutucu olarak ve petrol arama/sondaj çalışmalarında yoğun olarak kullanılır.
Ayrıca, meyve ve sebzenin raf ömrünü uzatmada ve  içme suyundaki yüksek flor düzeyini düşürmede görevlidir.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
KALSİYUM KLORÜR - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
kalsiyum-klorur-kalsiyumklorur-cacl2-cacl2-