Ürünlerimiz

KROMİK ASİT


Cas No 7738-94-5
EINECS No 231-801-5
Kimyasal Formülü H2CrO4
Görünüm Kırmızı-kahve pullar halinde
Saflık(%) 99.7
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.2
Parlama Noktası, °C
Kaynama Noktası, °C 250
Güvenlik Formu(Msds)

Kromik asit, krom trioksidin suda çözünmesiyle elde edilir. Kromik asit, kimyasal özelliği gereği erimeden sonra yavaş yavaş bozunur. Havadan nem çeker. Kromik asit, su ve asetik asit, piridin ve eter gibi organik çözücülerde çok iyi çözünür.
 
Kromik asit, kimyâ sanâyiinde kromik asidin tuzu olan kromatların îmâlinde kullanılır. Kromik asidin çoğu krom kaplamada kullanmak için üretilir. Tıpta yakıcı olarak, oymacılık işlemlerinde, seramik sırı yapmakta, camları renklendirmede, metalleri temizlemede, mürekkep ve boya imâlinde ve kauçuk pigmenti olarak kullanılır. Kromik asit, krom kaplamada kullanılmak için üretilir.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
KROMİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
kromik-asit-kromikasit