Ürünlerimiz

METİL ETİL KETON (MEK)


Cas No 78-93-3
EINECS No 201-159-0
Kimyasal Formülü C4H8O
Görünüm Şeffaf Sıvı
Saflık(%) 99,5
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,805
Parlama Noktası, °C -4
Kaynama Noktası, °C 79 - 80,5
Güvenlik Formu(Msds)

Metil etil keton, MEK olarak kısaltılmıştır. Metil etil ketonun bilinen diğer adı bütanondur. Su da çözünme özelliğine sahiptir.

Yüksek buharlaşma hızı sayesinde boya sektöründe uygulamalarda hızlı kuruma sağlar. Metil etil keton, boya soymada, kağıt kaplamada, fleksografi ve gravure baskı için, diazotipi materyaller kauçuk üretiminde ve ahşap vernikleri gibi uygulamalarda solvent olarak kullanılır. Metil etil keton, keçe yapıştırıcısı üretiminde solvent olarak, elektrolizle kaplamada soğuk temizleme ve buharla yağ gidermede kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
METİL ETİL KETON (MEK) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
metil-etil-keton-metiletilketon-metiletil-etilketon-metil-etil-keton-metil-etil-etil-keton-mek-mek-