Ürünlerimiz

METİL İZO BUTİL KETON (MIBK)


Cas No 108-10-1
EINECS No 203-550-1
Kimyasal Formülü C6H12O
Görünüm Şeffaf sıvı
Saflık(%) 99,5
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,801
Parlama Noktası, °C 14
Kaynama Noktası, °C 114 - 117
Güvenlik Formu(Msds)

Metil İzo Butil Keton, MIBK kısaltmasıyla da anılır. Keton tipi aktif organik solventtir. Kısmen suda çözünür, pek çok solvent ile karışabilir.
 
Asetonun çözdüğü polimer gruplarına, biraz daha düşük çözücülükle etki eden keton. Metil izo butil keton, zamklar, reçineleri, cilalalar için kullanılır. Metil izo butil keton, boyalarda, verniklerde ve nitroselüloz laklarda, epoksi ve poliüretan sistemlerde ve mürekkeplerde çözücülüğü yüksek bir solventtir. MEK ve Aseton ile karıştırılarak boya üretiminde kullanılır. Ayrıca metil izo butil ketonun,  yüzey düzenleyici fonksiyonları da mevcuttur.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
METİL İZO BUTİL KETON (MIBK) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
metil-izo-butil-keton-metilizobutilketon-metil-izobutil-keton-izobutilketon-izo-butil-keton-butil-keton-butilketon-mibk