Ürünlerimiz

MONO ETİLEN GLİKOL


Cas No 107-21-1
EINECS No 203-473-3
Kimyasal Formülü C2H6O2
Görünüm Şeffaf Sıvı
Saflık(%) 99.9
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.11
Parlama Noktası, °C 116
Kaynama Noktası, °C 196.5
Güvenlik Formu(Msds)

Mono etilen glikol, etilen oksit ile suyun tepkimesinden elde edilir. Su ile her oranda karıştırılabilen bir sıvıdır.

Mono etilen glikol, su bazlı emülsiyon boyalar için antifiriz ve kuruma geciktirici, sulu sistemlerde donma önleyici ve alkid reçineleri ve boyar maddeler için çözücü olarak kullanılır. Ayrıca mono etilen glikol boyaya kayganlık ve uygulama kolaylığı verir.Mono etilen glikol, alkit reçine, boya, vernik ve mürekkep imalatında kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
MONO ETİLEN GLİKOL - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
mono-etilen-glikol-monoetilenglikol-mono-etilen-mono-etilen-glikol-etilenglikol-etilen-glikol-meg-meg-