Ürünlerimiz

NİTRİK ASİT


Cas No 7697-37-2
EINECS No 231-714-2
Kimyasal Formülü HNO3
Görünüm Renksiz, sarımtırak sıvı
Saflık(%) 55
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.32
Parlama Noktası, °C Yanıcı değil
Kaynama Noktası, °C 103,4
Güvenlik Formu(Msds)

Nitrik asit, halk dilinde kezzap olarak bilinir. Nitrik asit kararsız bir bileşik olup, oda sıcaklığında yavaşça azot oksitlerine bozunur. 

Nitrik asit, temizlik sektöründe kireç sökücülerin içine bir miktar konularak kullanılır. Nitrik asit, naylon, plastik ve poliüretanında olduğu plastiklerin üretiminde kullanılmaktadır. Nitrik asit, amonyum nitrat üretiminde kullanılmasının yanı sıra metal sanayinde kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
NİTRİK ASİT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
nitrik-asit-nitrikasit-hno3-nitrikasit-56-nitrik-asit-56-nitrik-asit56-nitrikasit56-