Ürünlerimiz

POLİETİLEN GLİKOL (300)


Cas No 25322-68-3
EINECS No 500-038-2
Kimyasal Formülü (C2H4O)nH2O
Görünüm Berrak sıvı
Saflık(%) 100
Yoğunluk (Kg/Litre) 1.125
Parlama Noktası, °C 199
Kaynama Noktası, °C Tanımlı değil
Güvenlik Formu(Msds)

Poli etilen glikol, etilen oksit ile suyun mono etilen glikolun veya dietilen glikolun polimerizasyonu neticesinde elde edilir. PEG olarak kısaltılan poli etilen glikolun aynı zamanda poli oksietilen veya poli etilen oksit olarak adlandırmaları da mevcuttur. Suda çözünebilen ve zehirli olmayan sentetik polieterdir.

Poli etilen glikol, ester üretiminde alkol komponenti, ve bazik boyalar ve bazı boya bazları için etkili çözücülerdir. Poli etilen glikol, fleksografik mürekkeplerde bazik boyalar için solvent olarak, boya ve seramik endüstrisinde çözücü ve dağıtıcı olarak kullanılmaktadır. Poli etilen glikol, yüksek kapatılıcıkla mürekkepleri formüle etmek için ofis tedarik endüstrisinde de kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
POLİETİLEN GLİKOL (300) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
poli-etilen-glikol-polietilenglikol-polietilen-etilenglikol-poli-etilen-etilen-glikol-peg300-peg-300-