Ürünlerimiz

POLİVİNİL ALKOL - 17/88


Cas No 25213-24-5
EINECS No -
Kimyasal Formülü C6H10O3
Görünüm Beyaz toz
Saflık(%) -
Yoğunluk (Kg/Litre) 1,19 - 1,31
Parlama Noktası, °C > 70
Kaynama Noktası, °C Uygulanmaz
Güvenlik Formu(Msds)

Polivinil alkol PVA kısaltmasının açılımıdır. Polivinil Alkol 17/88, Vinil asetat ve bir katalizörün polimerizasyonu sonucu türetilen renksiz, termoplastik, suda çözünebilir, reçinemsi yüksek polimerdir. Polivinil Alkol 17/88 bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.

Polivinil alkol'ün kullanım alanları; Lateks boya, kağıt kaplamalarında, saç spreylerinde, şampuan ve yapıştırıcılarda inceltici ve yapıştırıcı olarak kullanılır. Pet şişelerde karbondioksit bariyeri olarak kullanılır, gıda endüstrisinde bağlayıcı ve kaplama ajanı olarak kullanılır.

Polivinil Alkol 17/88 Kumaşın finish işleminde kullanılan kenar kola hammaddesi,Diğer reçinelerin hazırlığı için bir başlangıç maddesi olarak kullanılır. Süngerlerin üretiminde kullanılan elastomerlerin bir komponenti olarak kullanılabilir. Bu polimer kağıt veya tekstiller üzerinde yağlar ve makine yağlarına dayanıklılık veren aharlama ajanları olarak kullanılırlar, filmleri solventler veya oksijen tarafından saldırıya dayanıklı yapmak için kullanılır. Polivinil alkol ayrıca yapıştırıcıların, emülsifiyerlerin, süspanse edici ve klınlaştırıcı (kıvam verici) ajanların bir komponenti olarak kullanılabilir. İlaç endüstrisinde, polivinil alkol optalmik yağlayıcı ve viskosite artırıcı ajan olarak kullanılmaktadır. Polivinil alkol, gözlerdeki göz yaşının doğal filmini kalınlaştırır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
POLİVİNİL ALKOL - 17/88 - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
polivinil-alkol-polivinilalkol-polivinil-alkol-17-88-polivinilalkol-17-88-pva-pva-