Ürünlerimiz

POTASYUM HİDROKSİT(KOH)


Cas No 1310-58-3
EINECS No 215-181-3
Kimyasal Formülü KOH
Görünüm Katı,küçük parçacık
Saflık(%)
90
Yoğunluk (Kg/Lt) 1,480-1,515
Parlama Noktası °C Yanıcı değildir
Kaynama Noktası °C 1327
Güvenlik Formu(Msds)
 
Potasyum hidroksit ya da potasyum hidrat olarak adlandırılan bir kimyasal bileşiktir. Sanayide kullanılan adı potas kostiktir. Potasyum hidroksit kuvvetli bir bazdır. Potasyum hidroksit suda tamamen iyonlarına ayrışır bu yüzden de sulu çözeltileri elektriği iyi iletir.

Alkalik bir baz olan potasyum hidroksidin geniş bir kullanım alanı vardır. Potasyum hidroksit, pillerde elektrolit olarak kullanıldığı gibi gübre yapımında da kullanılır. Potasyum hidroksit tarımda asidik toprakların pH derecesini dengelemek alkali yapmak amacıyla sıkça kullanılır. Potasyum hidroksit, geri dönüşümlü kâğıtların üretiminde kullanılmaktadır. Potasyum hidroksit bazik özelliğinden yararlanılarak deterjan üretimi, sıvı sabun yapımı ve birçok temizlik ürününün üretiminde kullanılmaktadır. Potasyum hidroksit ilaç sektöründe de kullanılan bir bileşiktir.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
POTASYUM HİDROKSİT(KOH) - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
koh-potasyum-hidroksit-90-potasyum-hidroksit-potasyumhidroksit-potas-kostik-potaskostik-potas-kostik