Ürünlerimiz

SODYUM KARBONAT


Cas No 497-19-8
EINECS No 207-838-8
Kimyasal Formülü Na2CO3
Görünüm Beyaz toz
Saflık(%) 99
Yoğunluk(Kg/Lt) 2,54
Parlama Noktası °C Yanıcı değildir
Kaynama Noktası °C 1633
Güvenlik Formu (Msds)  


Sodyum karbonat  yıkama sodası, soda külü ve soda kristalleri ve monohidrat şeklinde kristal karbonat olarak da bilinir. Karbonik asit suda çözünür sodyum tuzudur.Sodyum karbonat, yurtiçinde su yumuşatıcısı olarak günlük kullanım için iyi bilinmektedir.

Cam üretimi, sodyum karbonatın en önemli kullanımlarından biridir. Sodyum karbonat, pH 'ı yükseltmek için kullanılan yüzme havuzlarında klor tabletleri ve asit içeren diğer katkılarla indirgenebilen yaygun bir katkı maddesidir.Sodyum karbonat, gıda katkısı olarak asit düzenleyici, anti-caking ajanı ve stabilizatör olarak görev yapar. Diş macunlarında köpük ajanı olarak kullanılır. Tekstil sektöründe reaktif boya kullanıldığında sodyum karbonat,  boya ve lif arasındaki bağı oluşturmak için kullanılır.


Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
SODYUM KARBONAT - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
sodyum-karbonat-sodyumkarbonat-sodyum-karbonat