Ürünlerimiz

WHITE SPIRIT/SENTETİK TİNER


Cas No 64742-88-7
EINECS No 265-191-7
Kimyasal Formülü -
Görünüm Renksiz
Saflık(%) 98 - 100
Yoğunluk (Kg/Litre) 0,798
Parlama Noktası, °C >33
Kaynama Noktası, °C 145-210
Güvenlik Formu(Msds)

White Spirit Mineral terebentin olarak da bilinen beyaz ispirto veya mineral yağları, terebentin ikame, solvent nafta (petrol) veya genel olarak, Sentetik Tiner (White Spirit)  "boya inceltici", boya ve dekorasyonda ortak bir organik çözücü olarak kullanılan, petrol türevi berrak bir sıvıdır.

Sentetik Tiner (White Spirit) Alipatik ve alisiklik C7 ila C12 hidrokarbonların bir karışımı olan beyaz renkli yağ, bir temizleme çözücüsü, bir yağ giderme çözücüsü ve aerosoller, boyalar, odun koruyucuları, cila, vernik ve asfalt ürünlerinde bir çözücü olarak bir ekstraksiyon solventi olarak kullanılır. Sentetik Tiner (White Spirit) Beyaz boya, boya endüstrisinde en yaygın kullanılan çözücüdür. Sentetik Tiner (White Spirit) Evlerde, beyaz kömür, boya fırçalarını kullandıktan sonra, otomobil parçaları ve aletleri temizlemek için, kömür ızgaraları için başlangıç ​​sıvısı olarak,  gözeneksiz yüzeylerden yapışkan kalıntısı çıkarmak için ve diğer birçok ortak görevde sıklıkla kullanılır.

Sentetik Tiner (White Spirit), bir boya inceltici ve hafif çözücü olarak kullanılan bir petrol damıtma ürünüdür. Sentetik Tiner (White Spirit), Endüstride takım tezgahlarının ve parçalarının temizlenmesi ve yağdan arındırılması için ve diş açma ve yağlama yağı olarak kesme yağı ile bağlantılı olarak kullanılır.

Sentetik Tiner (White Spirit), Yağ bazlı boya ve temizlik fırçaları için yaygın olarak bir boya inceltici ve diğer uygulamalarda organik bir çözücü olarak kullanılır. Mineral terebentin, esasen pinen'den oluşan terebentin'den kimyasal açıdan çok farklıdır ve az çözünen özelliklere sahiptir.

Sentetik Tiner (White Spirit), Serigrafi (serigrafi olarak da bilinir) içinde, madeni yağlar, petrole dayalı tekstil ve plastisol mürekkepleri ile baskı yaptıktan sonra elekleri temizlemek ve açıp temizlemek için sıklıkla kullanılır. Ayrıca monoprint yapımında kullanılan mürekkepleri inceltmek için kullanılırlar.

Sentetik Tiner (White Spirit), Sentetik bazlı boya, astar ve verniklerin inceltilmesi için,kullanılan ürünü inceltir uygulama yüzeyi üzerine buğu tabakası bırakmaz, ürünün iyi yayılmasını sağlar, İnceltmede kullanıldığı ürünlerde yağ bırakmaz, Uzun yağlı alkit reçinenin kullanıldığı sistemlerde çözücü solvent,su bazlı emülsiyon boyalarda M.F.F.T'yi düşürmeye yardımcı olduğundan yüzey gerilimi ve çatlamaları engeller, Sentetik Tiner (White Spirit), Sentetik inşaat boyalarının ve verniklerin tüm çeşitlerinin inceltilmesinde ve bu uygulamalarda kullanılan aletlerin temizlenmesinde de kullanılır. Sentetik Tiner (White Spirit) Mineral terebentin esaslı, Aromatik bir kimyasal çeşidi olan White Spirit ağırlıklı olarak çözücü solvent işlevi görür. Boya ve vernik sanayi, temizlik sanayi, lak imalatı, kozmetik sanayi, kauçuk sanayi gibi alanlarda kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan bilgi ve belgelerin izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. Web sitemizde yer alan her türlü bilgi, resim, açıklama ve belge(kısaca "bilgi") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan "bilgi"lerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Sitemiz herhangi bir işlemde kaynak olarak gösterilemez.
WHITE SPIRIT/SENTETİK TİNER - Mikro Teknik
Kimyevi hammadde alanında faaliyet gösteren Mikroteknik; Tekstil, Otomotiv, Tarım, Deterjan, Kozmetik, Plastik, Kauçuk, Metal & Alüminyum, Gıda sanayileri ve Endustriyel alanda bir çok imalat yapan sektörler için sahip olduğu mümessillikler ve distribütörlükleri aracılığı ile ulusal ve uluslararası kimyevi hammadde tedariği, depolaması ve satışını gerçekleştirmektedir.
white-spirit-whitespirit-sentetik-tiner-sentetiktiner